
Visiems žygiams, net ir patiems paprasčiausiems, buvo reikalingas inventorius – nuo asmeninių reikmenų iki visai grupei reikalingos įrangos. Vidimantas prisimena, kad „kuprinės, tai jos spausdavo, trindavo“, Zenius įvardija ir kiek sverdavo visas inventorius, kurį tekdavo neštis žygių metu: „merginos paprastai turbūt kokiu trečdaliu lengvesnę nešdavo. O vyrų tai turbūt būdavo nuo kokių penkiolikos iki kokių dvidešimt septynių kilogramų priklausomai nuo žygio sudėtingumo.“
Asmeninė įranga nebuvo kokybiška. Kaip prisimena žygeivė Asta: „Tiesiog prastos kuprinės, prasti drabužiai, net lietpalčių normalių nebuvo, su tais polietilenais kažkokiais, atsimenu, kopdavom“. Kartais daiktų pavykdavo gauti iš kitų Sovietų Sąjungos respublikų: „kažkas parvežė iš Ukrainos ir aš su tais batais praėjau minimum kokius 6 žygius, labai atsparūs buvo ir labai geri, tai jų Lietuvoj nebuvo pirkti. Mes juos parsiveždavom iš Ukrainos, odiniai, tokie labai geri batai.“
Žygiams reikalingą „įrangą visi pasidarydavo arba gaudavo patys, bet kartais kokią baidarę, palapinę inventorių. Kalnų kelionių nebūdavo tokio inventoriaus, arba jis būdavo visoje Sąjungoje skirstomas per Turizmo tarybas <...> Skirdavo finansus, kad įsigytų inventorių, o tada tas inventorius buvo sandėlyje. Eidami į žygį, galėdavom pasiimti kuprinę, ledkirtį, kates ant batų, kad eitum per ledyną ir nepaslystum.“ – pasakoja Vidimantas. Sigitas papildo, kad kartais inventoriaus galėjai gauti laimėjęs turistines varžybas: „Būdavo tokie, nu ne didžiausi, bet reiškia Pabaltijo sąskrydžiai – vienąkart Lietuvoj, vienąkart Latvijoj, vienąkart Estijoj. Važiuodavom į tuos sąskrydžius. Ten buvo labai stipri Mokslo akademijos turistų klubo komanda buvo. Mes ten laimėdavom prizus.“
Iš informanto Vidimanto Bumelio asmeninių archyvų. Slidžių kelionė Altajuje. 1975 m.